Вкусен шејк за поголема мускулна маса

By on March 6, 2015
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Проверен и одличен начин за да ја зголемите вашата мускулна маса!

Вкусен шејк за поголема мускулна маса

Состојки

• ½ чаша гриз
• ½ чаша овесни снегулки
• 1 банана
• 1 јајце
• 3,4 лажици млеко во прав
• Неколку капки екстракт од ванила
• ½ чаша млеко
• ½ чаша вода

Подготовка

Измешајте ги сите состојки во блендер.

Овој шејк може да го конзумирате 2,3 пати дневно: пред тренинг, после тренинг и пред спиење.

Комбинацијата на гриз, со јаглени хидрати, масти и протеини кои се содржани во јајцето и млекото го има совршеното количество на калории кои ќе ја зголемат вашата мускулна маса.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone