• Повеќе секс = повеќе пари?!
  Повеќе секс = повеќе пари?!

  Најновото британско истражување ви дава уште една добра причина да се впуштите во добар секс со вашата партнерка. Откријте за што станува збор… Сексот е одлична работа, зар не? Заработувањето пари исто така. А што ако ви...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • 6 влијателни изуми важни за денешниот сексуален живот
  6 влијателни изуми важни за денешниот сексуален живот

  Исто како и другите чуда на човековата цивилизација, така еволуирал и сексот. Денес на сексуалното мени има толку многу избор што изборот го прави тежок. Но, кои се највлијателните изуми за да сексот се развие во тоа...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Најголемиот пенис во светот
  Најголемиот пенис во светот

  Едно ново истражување дојде до многу интересни сознанија! Само да ви откриеме дека најголемиот пенис е измерен на Африканец. Како е во останатиот дел од светот? Според најновото истражување во врска со големината на пенисот, Конго се...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Орален секс: Дали треба да и возвратите?
  Орален секс: Дали треба да и возвратите?

  Го имаме одговорот на често поставуваното машко прашање поврзано со орален секс. Проблем Ако партнерката орално ме задоволи, дали очекува истото да го сторам и јас? Решение Не, не е неопходно. Таа го виде сјајот во вашите...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Секс поза: Пајак
  Секс поза: Пајак

  Поза во која вашите тела се испреплетени во секси пајажина, која овозможува близок контакт и погледи, што може да биде неверојатен афродизијак. И двајцата седите на креветот, свртени еден кон друг. Вашите нозе се испружени спрема партнерката,...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Колку треба да трае предиграта за идеален секс?
  Колку треба да трае предиграта за идеален секс?

  Често помислата на секс толку многу не возбудува што не сакаме да почекаме ни момент и ја прескокнуваме предиграта. Факт е дека понекогаш брзиот секс, на пример утринскиот може да биде одличен и да ја доведе вашата...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Бидете главен шеф во нејзината кујна!
  Бидете главен шеф во нејзината кујна!

  Секс поза која нејзината кујна ја прави одлично место за брз секс! Оваа поза гарантира брз секс со длабока пенетрација. Вашата партнерка седи на работ од работната маса или пак машината за миење садови, а нозете ги...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Водич за неверојатен секс: 9 женски совети
  Водич за неверојатен секс: 9 женски совети

  Неколку анонимни девојки за Men’s Health открија што најмногу ги возбудува во креветот. Прочитајте ги 9те женски совети за неверојатен секс… Гледајте порно филмови Една испитаничка открила дека и жените сакаат да гледаат порно. Со оглед на...

  • Posted 2 years ago
  • 0
 • Бакнувањето го јакне имунитетот
  Бакнувањето го јакне имунитетот

  Научниците откриваат дека бакнувањето може да го подобри вашиот имунолошки систем. За време на бакнувањето партнерите споделуваат милиони бактерии и така го подобруваат имунолошкиот систем кој ги штити од болести. За еден бакнеж од 10 секунди се...

  • Posted 2 years ago
  • 0
 • Знаете ли што е „ванила секс“?
  Знаете ли што е „ванила секс“?

  Веруваме дека сте го слушнале изразот „ванила секс“, но и ако не сте бидете сигурни дека го имате пробано. „Ванила секс“ е стариот добро познат начин на водење љубов. Станува збор за мисионерска поза, која освен секс...

  • Posted 2 years ago
  • 0