• ФОТО: Instagram девојка на неделата - Ешли Скај
  ФОТО: Instagram девојка на неделата – Ешли Скај

  Запознајте ја Ешли Скај – прекрасен фотомодел, моден блогер и најново Buffalo Jeans модел. Со нејзината долга кафеава коса, големите темни очи и неверојатните облини од ден за ден привлекува се повеќе и повеќе Instagram следбеници. Погледнете...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Марта Хант: Instagram девојка на неделата
  Марта Хант: Instagram девојка на неделата

  Започнете го викендот со атрактивната Марта Хант… Ако земеме во предвид дека таа се дружи со Тејлор Свифт, го прослави роденденот со популарни модели и е една од Ангелите на Victoria’s Secret, тогаш дефинитивно можеме да ја...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Џиџи Хадид – Instagram девојка на неделата
  Џиџи Хадид – Instagram девојка на неделата

  На само 20 годишна возраст Џиџи Хадид го живее сонот на секој модел. Таа е длабоко навлезена во модната индустрија со фотосесии за познати списанија како Vogue, Sports Illustrated, Tom Ford… Џиџи, исто така се појавува и...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Instagram девојка на неделата – Вивиен Киндл
  Instagram девојка на неделата – Вивиен Киндл

  Buffalo Jeans девојката, Вивиен Киндл, тивко не убива со нејзините совршени облини. Вивиен е зафатена девојка. Кога не работи на нејзината фигура, или позира за познати брендови или пак се појавува на шоу како што е America’s...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Instagram девојка на неделата: Рене Сомерфилд
  Instagram девојка на неделата: Рене Сомерфилд

  Рене Сомерфилд е секогаш во бикини, но воопшто не ни пречи. Нашиот избор за Instagram девојка на неделата е Рене Сомерфилд. Висока е 178cm, има бронзено-златен тен, руса коса, па не е тешко да заклучиме зошто оваа...

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Девојка на неделата: Мара Тајгeн
  Девојка на неделата: Мара Тајгeн

  Мара Тајген е нашиот избор за девојка на неделата. Таа има само 19 години, а веќе станува позната во светот на модата. Мара е една од моделите на Wilhelmina и работи во Њу Јорк и Лос Анџелес....

  • Posted 1 year ago
  • 0
 • Девојка на неделата: Сахара Реј
  Девојка на неделата: Сахара Реј

  Прекрасната русокоса Сахара Реј е ќерка на професионалниот сурфер Тони Реј. Така, не е изненадувачки фактот што нејзиното тело е неверојатно секси. Сахара неоддамна издаде сопствена линија костими за капење која е секси и провокативна исто како...

  • Posted 2 years ago
  • 0