2 делотворни напитоци за слабеење

By on February 13, 2015
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Направете си вкусен и здрав напиток кој помага при слабеење.

2 делотворни напитоци за слабеење

Шејк од боровинки

Совршен за доручек или како ужина во текот на денот.

Состојки

• 1 чаша боровинки
• 1 чаша обезмастено млеко

Измешајте ги состојките во блендер, а потоа може да додадете и ленено масло кое дополнително ќе помогне за топење на мастите.

Шејк од домати и јогурт

Овој солен напиток е богат со антиоксиданти, витамини и хранливи влакна.

Состојки

• 2 домати
• ½ чаша јогурт
• ¼ чаша вода
• ½ лажичка сок од лимон

Состојките добро измешајте ги во блендер, а потоа додадете уште малку сок од лимон.

Алтернатива

Ако немате време, наместо шејк од боровинки или домати, напијте се зелен чај или лимонада.

Лимонадата помага во чистењето на организмот, а зелениот чај не само што ќе ве стопли во ладните зимски денови туку го чисти телото од токсини, ги разградува мастите и ви дава енергија и чувство на ситост.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone